Komunikacja w duchu Porozumienia bez Przemocy
czwartek, 15 Lipiec, 17:00 - 18:00
(Ładowanie..) 44 POZOSTAŁE MIEJSCA
O spotkaniu

"Im bardziej jesteśmy świadomi naszych potrzeb, tym lepiej możemy o sobie stanowić i lepiej rozumieć innych."

Marshall B. Rosenberg

 

Porozumienie bez Przemocy zwane też empatyczną lub konstruktywną komunikacją, zostało opracowane i rozpropagowane przez Marshalla B. Rosenberga, doktora psychologii klinicznej.

Podejście to zakłada, że za każdym działaniem człowieka stoi świadoma lub nieświadoma chęć zaspokojenia konkretnych potrzeb, np. bezpieczeństwa, akceptacji, wpływu, docenienia itp. Poprzez świadomość własnych potrzeb oraz potrzeb innych osób lepiej rozumiemy samych siebie i otoczenie, a dzięki temu zwiększamy szanse na wzajemne usłyszenie i wzięcie się pod uwagę, również w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Podejście to uczy, w jaki sposób docierać do sedna ludzkich działań, jak wyrażać to, co dla nas ważne oraz jak słuchać z empatią innych. Dzięki stosowaniu Porozumienia bez Przemocy zwiększamy szansę na lepszy świat, w którym konflikty stają się okazją do współpracy, a relacje oparte są o wzajemny szacunek, autentyczność i bliskość.

 

Paulina Orbitowska-Fernandez- certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, oraz eduScruma, Business & Life Coach, Facylitatorka Systemowej Transformacji  opartej na PBP i neurobiologii, nauczycielka akademicka z zakresu Komunikacji Międzykulturowej, empatyczna mediatorka

Spotkanie jest bezpłatne. Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczną akceptację nagrywania, robienia zdjęć z Państwa udziałem oraz ich późniejszą publikację na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.

 

Jak się przygotować?