Zaprasza na spotkanie

Społeczne kategorie wieku w języku i kulturze
czwartek, 24 Czerwiec, 16:00 - 17:15
(Ładowanie..) 17 POZOSTAŁE MIEJSCA
O spotkaniu

- Jakie są wymiary ludzkiego wieku: biologiczne, chronologiczne, społeczne, kulturowe? Jakie są ich znaczniki w komunikacji?

- Co z perspektywy komunikacyjnej oznacza być osobą młodą, w średnim wieku lub starszą? Czy wiek biologiczny musi odpowiadać jego wskaźnikom społeczno-kulturowym?

- Jak budujemy nasze tożsamości wiekowe w języku i z jakimi grupami wieku się identyfikujemy? Czy zachowania werbalne mogą wpływać na przynależność do grup wieku? W jaki sposób o naszym wieku decyduje styl mowy?

- Gdzie szukać nośników kategorii wieku w języku i kulturze?

Na te i wiele innych pytań związanych z różnymi aspektami ludzkiego wieku odzwierciedlonego w komunikacji językowej odpowiemy na spotkaniu webinaryjnym poświęconym temu zagadnieniu.

 

Webinar odbędzie się w formie konwersatorium - zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami, obserwacjami i doświadczeniami związanymi z szeroko rozumianą "świadomością wieku": indywidualną, interpersonalną, środowiskową itp.

W celu usprawnienia komunikacji na spotkaniu prosimy o włączenie kamer wideo.

Prowadząca: dr Urszula Okulska - lingwistka, specjalistka z zakresu komunikacji międzykulturowej, wykładowca w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego

Spotkanie jest bezpłatne. Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczną akceptację nagrywania, robienia zdjęć z Państwa udziałem oraz ich późniejszą publikację na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych.

 

Jak się przygotować?