Zaprasza na spotkanie

Elżbieta Porębska-Mędoń założycielka Bezglutenowego Pensjonatu Moje Tatry w Białym Dunajcurodowita góralka, pierwsza w Polsce kobieta grająca na kozie (dudach podhalańskich), osoba z ogromną wiedzą o tradycjach, folklorze, strojach i gwarze góralskiej.

Święta na Podhalu - tradycja, folklor i zwyczaje góralskie.
wtorek, 14 Grudzień, 18:00 - 19:00
(Ładowanie..) 26 POZOSTAŁE MIEJSCA
O spotkaniu

Tatry, gwara góralska, kuchnia regionalna, sporty letnie i zimowe, baseny termalne dla zdrowia i relaksu oraz wiele więcej może zaoferować niezwykła kraina na południu Polski - Podhale. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Porębska-Mędoń, założycielka Bezglutenowego Pensjonatu Moje Tatry, rodowita góralka, pierwsza w Polsce kobieta grająca na kozie (dudach podhalańskich), osoba z ogromną wiedzą o tradycjach, folklorze, strojach i gwarze góralskiej.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - wyobraźmy sobie spędzenie tego czasu w tak magicznym miejscu jak Podhale, spacerując w śniegu skrzypiącym pod butami, spędzając czas z bliskimi przy kominku w chacie góralskiej przyozdobionej kolorowymi lampkami i zanurzmy się w tradycji i historii od pokoleń opowiadanych przy wigilijnym stole. A w tle kolędy w wykonaniu góralskiej kapeli.  

 

 

Jak się przygotować?

Przygotować ciekawość świata i chęć słuchania, zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami.