Zaprasza na spotkanie

Absolwentka filozofii i afrykanistyki na UW. Zawodowo spędziła trochę czasu w przedszkolach, trochę w telewizji. Od marca związana z Akademią 55+. Prywatnie mama trójki dzieci. 

Sposób na buraka - wymiana przepisów
czwartek, 11 Listopad, 09:30 - 10:30
(Ładowanie..) 9 POZOSTAŁE MIEJSCA
O spotkaniu

"W tradycji ludowej buraki symbolizowały miłość, zdrowie i witalność. Sok był wykorzystywany w rytuałach miłosnych. Aby wzbudzić uczucie drugiej osoby, należało wypić z nią naprzemiennie sok z jednego naczynia. Posmarowane burakiem stopy kierowały kroki tam, gdzie można było spotkać wybranka lub wybrankę swego życia. Wierzono, że buraki pomagają cieszyć się pięknem życia, otwierają na urodę świata oraz dodają sił witalnych." - Joanna Radziewicz, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi 

 24 listopada obchodzimy dzień tego wyjątkowego warzywa. W ramach przygotowań zapraszam na wymianę przepisów na najbardziej buraczane potrawy :)

Jak się przygotować?

Aby wziąć udział w spotkaniu należy rozsiąść się wygodnie, najlepiej w zacisznym miejscu, w którym nikt nam nie będzie przeszkadzał. Warto przygotować sobie coś do picia. Do spotkania można zarówno dołączyć, jak i je opuścić w każdej chwili. Jeśli mają Państwo jakieś pytania, wątpliwości, uwagi, osoba prowadząca spotkanie z chęcią we wszystkim pomoże. Wystarczy kliknąć na zdjęcie widoczne po lewej stronie, a następnie przycisk "Wyślij wiadomość".