Świadoma zgoda

na udział w ankiecie oraz II fazie operacji pilotażowych w ramach

Projektu POSITIVE

(dotyczy osób zaangażowanych w pilotaż projektu POSITIVE)

Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2021r.

 

I. WPROWADZENIE

 

PROJECT NAME:

Personalized platfOrm aSsisting seniors in healThy, fulfilled and actiVe life

(hereafter ‘The POSITIVE Project’)

Acronym:

POSITIVE

Project No: AAL-2018-2-118

 

 

 

Praca jest wspierana przez grant Rumuńskiego Narodowego Urzędu Badań Naukowych i Innowacji CCCDI - UEFISCDI, hiszpańskiej Rady Prowincji Bizkaia, włoskiego Ministerstwa Zdrowia i MIUR (Edukacji, Uniwersytetów i Badań), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz program AAL ze współfinansowaniem z programu badawczo-innowacyjnego Unii Europejskiej Horyzont 2020, numer projektu AAL-2018-2-118 w ramach PNCDI III.

 

Jako wolontariusz zostałeś zaproszony do wzięcia udziału w projekcie badawczym POSITIVE. Dzięki temu, będziesz mógł przetestować drugi prototyp platformy POSITIVE. Konsorcjum POSITIVE składa się z następujących organizacji partnerskich:

 

Reall, Polska (koordynator projektu)

Maggioli SPA, Włochy

Bluepoint Consulting, Rumunia

Ana Aslan International Foundation, Rumunia

Eskilara S. Koop Txikia, Hiszpania

Fondazione Santa Lucia, Włochy

iHomeLab, Hochschule Luzern, Szwajcaria

 

Tutaj można znaleźć więcej informacji o projekcie POSITIVE.

 

Przed przystąpieniem do Projektu POSITIVE przeczytaj uważnie niniejszą świadomą zgodę cyfrową, naszą Politykę prywatnościWarunki użytkowania i zasady dotyczące plików cookie. Twój udział w tym projekcie jest dobrowolny i masz prawo w każdej chwili z niego zrezygnować.

Wyrażasz zgodę na udział w projekcie, klikając odpowiedni przycisk „Akceptuję” na końcu formularza zgody. Zawsze możesz skontaktować się z naszymi inspektorami ochrony danych, aby uzyskać dodatkowe informacje lub jeśli masz jakiekolwiek pytania:

 

Dla użytkowników z Polski: Joanna Szutta, +48 606 434 333, joanna.szutta@gmail.com, Reall Sp. z o. o., Polska

Dla użytkowników z Rumunii: nellie.gospodinova@anaaslanacademy.ro, Ana Aslan International Foundation, Rumunia

Dla użytkowników z Włoch: dpo@hsantalucia.it, Fondazione Santa Lucia, Włochy

Dla użytkowników z Hiszpanii: imunoz@eskilara.eu, ESKILARA S. KOOP. TXIKIA, Hiszpania

 

Przed podjęciem decyzji, czy chcesz wziąć udział w tym projekcie przeczytaj uważnie ten dokument. Prosimy o zadawanie wszelkich pytań, aby mieć całkowitą pewność, że rozumiesz zakres i procedury badania. W celu uzyskania informacji na temat Twoich praw jako uczestnika faz testów lub w przypadku jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nami pod adresem: michał@positive-aal.com. Przez cały czas zapewniamy zgodność z obowiązującymi przepisami europejskimi.

 

II. CEL BADANIA / PROJEKTU

Głównym celem projektu POSITIVE jest walka z samotnością seniorów spowodowaną niekoniecznie izolacją społeczną wynikającą z bezruchu, ale brakiem znaczących kontaktów i wyraźnego celu w życiu lub odosobnieniem i nudą nawet w otoczeniu ludzi i aktywnych w środowisku rodzinnym.

Projekt POSITIVE ma na celu pomóc seniorom w łączeniu się, prostym organizowaniu się i utrzymywaniu aktywności życiowej, co ma pozytywny wpływ na ich samopoczucie, poprzez rozwój holistycznej platformy internetowej.

 

Mówiąc dokładniej, POSITIVE zaoferuje następujące możliwości osobom starszym w przyjaznym dla użytkownika środowisku:

 

1)   Informacje o wydarzeniach organizowanych przez organizacje zewnętrzne, takie jak kluby seniora, lokalne gminy, organizacje pozarządowe itp.

2)   Możliwości nabycia nowych umiejętności i wiedzę poprzez kursy i webinaria internetowe dostarczane przez Konsorcjum POSITIVE i inne organizacje zewnętrzne

3)   Możliwości dla użytkowników platformy do wyrażania swoich opinii, dyskusji z innymi rówieśnikami i komentowania interesujących ich tematów na forach internetowych POSITIVE

4)   Możliwości dla użytkowników do tworzenia i publikowania własnych wydarzeń oraz znajdowania podobnie myślących ludzi dla ich inicjatyw / pomysłów

5)   Gry online

6) Monitorowanie samopoczucia

 

Naszym celem jest opracowanie łatwego w użyciu, intuicyjnego interfejsu na znanych urządzeniach i zaoferowanie Ci środków oraz wsparcie, aby pozostać aktywnym i niezależnym.

 

III. UCZESTNICY BADANIA I MOŻLIWY UCZESTNICTWO

Serdecznie zapraszamy do dobrowolnego udziału w tym projekcie badawczym. Upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o celu badania i swoim udziale w nim. Poproś nas o wyjaśnienie wszelkich niezrozumiałych informacji. Proszę nie kliknij przycisk „Akceptuję”, jeśli nie jesteś pewien, że w pełni rozumiesz wszelkie informacje dostarczone do Ciebie. Udział w tym projekcie jest całkowicie dobrowolny i nie będziesz mieć żadnych obciążeń finansowych. Możesz wycofać się w dowolnym momencie bez podawania wyjaśnień ani żadnych konsekwencji.

Kryteria włączenia do udziału w tym badaniu są następujące:

  • być w wieku powyżej 55 lat i żyć samodzielnie, bez upośledzenia funkcji poznawczych,
  • chęć do dobrowolnego udziału w projekcie.

 

 IV. POSTĘPOWANIE:

Użytkownicy są zaangażowani w cały projekt w celu zapewnienia, że ​​ich potrzeby zostaną spełnione. Obecnie prowadzimy II fazę operacji pilotażowych, czyli drugie. testowanie prototypu. Podpisując tę ​​świadomą zgodę, oświadczasz, że chcesz uczestniczyć w fazie testowania projektu POSITIVE.

 

V. ZAGROŻENIA

Jedyną potencjalną niedogodnością przewidywaną podczas testów jest to, że uczestnicy mogą odczuwać dyskomfort związany z zapoznawaniem się z nową platformą.  Zespół projektowy zapewni uczestnikom wsparcie w celu ułatwienia korzystania z platformy POSITIVE. Masz prawo do wycofania się w dowolnym momencie. Twoje zapisane informacje będą przetwarzane wyłącznie na potrzeby Projektu POSITIVE i ograniczone do tego, co jest niezbędne w związku z celami, dla których są przetwarzane („minimalizacja danych”).

 

VI. KORZYŚCI

Uczestnicy będą mieli okazję przetestować i zastosować techniki, które pomogą im zachować aktywność i niezależność. Osobistą motywacją z udziału w jakimkolwiek działaniu Projektu POSITIVE jest to, że można wnieść istotny wkład w rozwój przyszłych technologii ukierunkowanych na poprawę jakości życia osób starszych i wspieranie samodzielnego stylu życia. W każdym razie dane zebrane w tym badaniu doprowadzą do głębszego i lepszego poznania i zrozumienia życzeń i potrzeb osób w podeszłym wieku, a także ich środowiska społecznego, aby ulepszyć przyszłe usługi zdrowotne i procesy opieki.

 

VII. PRZETWARZANIE DANYCH

Przestrzegamy zasad przetwarzania danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO UE): przejrzystość, zgodność z prawem i rzetelność. Po podjęciu decyzji o wzięciu udziału w badaniu i zalogowaniu się na platformie POZYTYWNE zostaną od Państwa zebrane następujące dane osobowe :

  • Twoje imię i nazwisko
  • Wiek
  • Zdjęcie
  • Twoja płeć
  • Twój adres e-mail
  • Twoja lokalizacja
  • Twój adres IP
  • Informacje i treści, które podajesz na platformie

 

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest Twoja zgoda.

Możesz potwierdzić, że przeczytałeś tę zgodę i zgadzasz się na udział w Projekcie POSITIVE, klikając przycisk „Akceptuję” podczas procesu rejestracyjnego.

 

Cel przetwarzania danych osobowych:

Wykorzystamy wyniki tego badania w celu zaprojektowania i udoskonalenia platformy POSITIVE oraz wyłącznie w celach naukowych. Dane osobowe będą przetwarzane w sposób zapewniający odpowiednie bezpieczeństwo i poufność danych osobowych, w tym zapobieganie nieuprawnionemu dostępowi lub wykorzystaniu danych osobowych i sprzętu do przetwarzania

Zebrane informacje będą przetwarzane na etapie analizy danych i zostaną uwzględnione w raportach wewnętrznych projektu lub później w publikacjach naukowych. Twoje zapisane informacje będą przetwarzane wyłącznie do celów projektu („ograniczenie celu”) i ograniczone do tego, co jest niezbędne do celów, dla których są przetwarzane („minimalizacja danych”). Nie będzie możliwe zidentyfikowanie źródła informacji. Wyniki tego badania mogą zostać opublikowane w czasopismach naukowych, materiałach konferencyjnych lub książkach. Pełną anonimowość danych osobowych zapewniają partnerzy Konsorcjum.

 

Możesz wycofać swoją zgodę każdej chwili. Cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie zgody jest równie łatwe, jak wyrażenie zgody. Jeśli zdecydujesz się wycofać zgodę, skontaktuj się z osobą kontaktową ds. Badań i poinformuj ją o zamiarze opuszczenia projektu badawczego. Z osobą kontaktową ds. Badań można się skontaktować pod adresem podanym poniżej (VII OSOBA KONTAKTOWA). Należy pamiętać, że jeśli nie przedstawisz nam swojego upoważnienia teraz lub anulujesz je w przyszłości, nie będziesz mógł uczestniczyć w tym badaniu.

 

VIII. OSOBA KONTAKTOWA

Aby uzyskać dalsze informacje na temat swoich praw jako uczestnika różnych faz testów lub jeśli nie jesteś zadowolony ze sposobu przeprowadzania tego badania, lub jeśli masz jakiekolwiek pytania lub skargi w fazie testowania, skontaktuj się z wiodącym badaczem :

 

Michał Andruszkiewicz

 

REALL Sp. z oo

Ul. Puławska 12/3

02-566 Warszawa

michal@positive-aal.com