Akademia55
przez na 21 Marzec, 2022
594 wyświetlenia

Ciężko pracowałeś całe życie. Teraz nadszedł czas, aby cieszyć się każdym dniem. Co zrobisz? Dla wielu z nas to czas, aby zobaczyć świat - jeśli masz na to budżet. Po raz pierwszy w życiu masz czas, aby iść tam, gdzie chcesz. Robić co chcesz. Przy odrobinie planowania i dalekowzroczności podróże seniorów mogą być niesamowitym przeżyciem. Niech rozpocznie się przygoda!

 

Podróżowanie przynosi korzyści - psychiczne, fizyczne i emocjonalne

Mówi się, że podróżowanie to jedyna rzecz, którą możemy kupić, która faktycznie czyni nas bogatszymi. Prawdziwość tej złotej myśli i korzyści płynące z podróży dla zdrowia psychicznego, fizycznego, duchowego oraz emocjonalnego zostały dobrze zbadane. Badania wykazały, że:

 • Mężczyźni, którzy biorą coroczne wakacje, są o 32% mniej narażeni na śmierć z powodu chorób serca,

 • Kobiety, które wyjeżdżają na wakacje co najmniej dwa razy w roku, są mniej zestresowane i mniej podatne na depresję

 • Trzy dni urlopu mogą drastycznie obniżyć poziom stresu, nawet po zakończeniu wakacji

 • Podróż za granicę może sprawić, że podróżnik stanie się bardziej otwarty i stabilny emocjonalnie

 • Podróże sprawiają, że seniorzy są w ruchu - dając więcej możliwości na aktywność fizyczna 

 • Podróże mogą zwiększyć pewność siebie, ponieważ przezwycięża się podczas nich lęki i wychodzi ze swojej strefy komfortu.

wakacje po 50 tce, wyjazdy po 50 tce, majówka po 50 tce
Zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com

 

Pokonywanie wyzwań związanych z podróżami

Na pierwszy rzut oka myśl o podróżowaniu może wydawać się przytłaczająca. Jest tyle do zaplanowania, do spakowania, tyle miejsc które  chciałoby się zobaczyć. Jest tak wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak. Lista „a co, jeśli” czasem zdaje się ciągnąć w nieskończoność, a nawet może całkiem powstrzymać niektórych przed wyruszeniem w podróż. Jeśli masz podobne uczucia, wypróbuj nasze wskazówki:

 • Wybierz miejsce docelowe, które będzie łatwe w nawigacji, lub rozważ podróż grupową lub rejs, który z odpowie na twoje specjalne potrzeby, np specjalną dietę

 • Szukaj najbardziej bezpośrednich i najkrótszych tras do celu, jednocześnie zapewniając sobie wystarczająco dużo czasu na postój, aby zjeść szybki posiłek, skorzystać z łazienki i rozprostować nogi

 • W razie potrzeby poproś o usługi specjalne z wyprzedzeniem. Każde lotnisko będzie mogło zapewnić bezpłatną usługę dla wózków inwalidzkich, jeśli będzie obsługiwana przez pracowników lotniska

 • Podróżuj z odpowiednimi dokumentami, w tym paszportem, kartami pokładowymi, planami podróży, danymi kontaktowymi w nagłych wypadkach i kartami ubezpieczeniowymi. W razie potrzeby przygotuj również medyczne informacje kontaktowe, aby uzyskać szybki dostęp do pomocy lekarskiej.

 • Przemyśl zarządzanie lekami. Zabierz ze sobą leki do samolotu i ustaw alarmy w telefonie lub zegarku, aby przypomnieć sobie o ich zażyciu podczas gorączkowego dnia podróży.

Podróże dla seniora
Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

 

To wskazówki na początek - by zainspirować Cię do podróży. By czuć się jeszcze bezpieczniej, dołącz do grup podróżniczych i już dzisiaj zacznij oswajać się z podróżami. 

Opublikowany w: Polski
Bądź pierwszą osobą, która lubi to.